ویکی‌نبشته:ورودی کاربران

از ویکی‌نبشته
پرش به: گشتن، جستجو
ورودی کاربران
در این صفحه با چگونگی کار کردن در جامعهٔ ویکی‌نبشته آشنا می‌شوید و از واپسین دگرگونی‌ها، نوشتارهای افزوده شده و گفتگوها آگاهی می‌یابید. هم‌چنین در این برگه، پیوندهایی به برگه‌های سودمند برای شناخت بیشتر از ویکی‌نبشته گنجانده شده‌است.

ویکی‌نبشته یکی از پروژه‌های بنیاد ویکی‌مدیا است. ویکی‌نبشته یک کتابخانه دیجیتال است. متن‌های گردآوری شده در این کتابخانه دربرگیرنده کتاب‌ها، روزنامه‌ها، هفته‌نامه‌ها، جنگ‌ها، ماهنامه‌ها، سالنامه‌ها، سندها و بنچک‌ها و دیگر نوشتارهای آزاد می‌باشند که به چاپ رسیده‌اند و در مالکیت عمومی قرار دارند. گروه ویراستاران درونمایه ویکی‌نبشته گردانندهٔ گردآوری و نگاهداری آن می‌باشند. هدف ویکی‌نبشته، در دسترس نهادن اطلاعات درست بدون دگرگونی و تحریف است. درونمایه ویکی‌نبشته بر پایه اصل سند و مدرک است اسکن و یا پیوند به اصل سند می‌باید در نوشتار آورده شود.

ویکی‌نبشته پیشاپیش ورود هر کاربر را خوش‌آمد می‌گوید! کتابخانهٔ ما تا این لحظه، ۲۳٬۰۰۹ واحد متنی دارد. شما هرگاه که خواستید می‌توانید به ما بپیوندید و همکاری با ما را آغاز کنید. نخست با درون شدن به سامانه در ویکی‌نبشته نام‌نویسی کنید و از برتری‌های ساختن حساب برخوردار شوید. هم‌چنین سری به صفحه‌های راهنمای ما بزنید تا از چند و چون کار در ویکی‌نبشته آگاهی یابید. اگر پرسشی پیرامون همکاری، سیاست‌ها و نوشتارها دارید و یا به یاری‌های فنی نیازمندید به دفترخانه بروید و آن را برای ما بنویسید و پاسخ خود را دریافت دارید.

چهار بخش در ویکی‌نبشته وجود دارد...

به ما بپیوندیدتشخیص نوشتارهای مورد نیازهمکاریتوسعه و نگهداری

شما می‌توانید یکی از این بخش‌ها را انتخاب کرده و روی آن کار کنید اما اگر به هر کدام هم سری بزنید، ضرری ندارد!

به ما بپیوندید

ما همیشه به افراد تازه‌وارد خوش‌آمد می‌گوییم. به یاد داشته باشید که کاربران ویکی‌نبشته می‌باید نخست چگونگی مالکیت عمومی و حق تکثیر نوشتاری را می‌خواهند بیافزایند را روشن کنند. پیوندهای زیر را بخوانید و با ویکی‌نبشته و استانداردهایش آشنا شوید. ویکی‌نبشته پروژه‌ای است که در پایه و درونمایه با ویکی‌پدیا فرق می‌کند.

نوشتارهای جاری و مورد نیاز

اگر می‌خواهید با ما همکاری کنید ولی پروژه‌ای از خود ندارید در ویکی‌نبشته کارهای ناتمام بسیاری هست که شما می‌توانید آنها را جستجو کنید و از میان آنها آنچه را که می‌پندارید بدان علاقه دارید برگزینید و آن را گسترش دهید. شما می‌توانید از اینجا آغاز کنید!

گسترش و نگهداری

با استفاده از بخش‌های زیرین فهرست نوشتارهایی که می‌باید بهبود یابند آماده سازید.

همکاری

از این بخش برای سازماندهی برای پروژه‌های بزرگ استفاده کنید.

صفحه‌های گفتگوی عمومی
دفترحانه (فقط برای ویکی‌نبشتهٔ فارسی)
گپ خارح از این وبگاه
#wikisource connect و #vandalism-en-ws connect در فری‌نود آی‌آرسی
(see web client)
فهرست مکاتبات ویکی‌نبشته