ویکی‌نبشته:دفترخانه

از ویکی‌نبشته
پرش به ناوبری پرش به جستجو


دفترخانه
میانبُر:
ون:دخ
ون:دفتر
دفترخانه ویکی‌نبشته جایی برای درمیان گذاشتن پرسش‌های همگانی، درخواست راهنمایی و یا گفتگو درباره چالش‌های گوناگون و مهم ویکی‌نبشته است.

سه اصطلاح کتابداری[ویرایش]

این اصطلاحات کتابداری را خوب است استفاده کنیم:

 • صفحه عنوان: صفحه‌ای از یک کتاب، پایان نامه یا یک اثر نوشتاری دیگر است که در نزدیکی یا در مقابل جلد قرار می‌گیرد و کار آن نمایش عنوان اثر است.
 • سرآیند: به قسمتی از یک صفحه گفته می‌شود که از متن اصلی جدا است و هنگام چاپ در بالای آن قرار می‌گیرد. در سرآیند صفحات کتاب‌ها رسم بر این است که در سرآیند صفحهٔ سمت چپ، عنوان کتاب ذکر می‌شود، و در سرآیند صفحهٔ سمت راست، عنوان فصل و بخش‌ها می‌آید.
 • پسایند: به قسمتی از متن گفته می‌شود که در پایین یک برگهٔ چاپ شده به نمایش در می‌آید.

--یوسف (بحث) ‏۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۳:۱۱ (UTC)

چند مساله حقوقی[ویرایش]

همکاران عزیز، ما باید در مورد این مسائل تصمیم‌گیری کنیم:

 • امکان ثبت قوانین، متن سخنرانی‌ها، نامه‌ها و دیگر متون دولتی ایران و افغانستان در ویکی‌نبشته
 • امکان نمونه‌خوانی کتاب‌های چاپ ایران که نویسنده‌ی آن‌ها پیش از ۵۹ مرده اما نسخه‌ای که ما در دست داریم چاپ بعد از ۵۹ است.

خواهش می‌کنم در این بحث شرکت کنید. --یوسف (بحث) ‏۱۱ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۰۰ (UTC)

@Yoosef Pooranvary: به نظرم در مورد آثار هر کشوری بهتر است که طبق قوانین خودشان عمل کنیم. بعضی از قوانین و نشریات دولتی را شاید بشود طبق ماده ۱۶ قانون حمایت حقوق مؤلفان با آنها برخورد کرد. یعنی اگر ۳۰ سال از تاریخ انتشارشان گذشته باشد در اینجا قرار داد.
سخنرانی‌های عمومی به نظرم با توجه به ماهیتشان باید در مالکیت عمومی قرار داشته باشند یا می‌شود با آنها هم طبق همان قانون ۵۰ سال برخورد کرد. ظاهراً در ویکی‌نبشته انگلیسی هم در مورد این موضوع بحث‌هایی انجام شده. اینجا نوشته نتیجه گرفته‌اند که سخنرانی‌های سیاسی شامل قانون کپی‌رایت نمی‌شود.
درباره کتاب‌های چاپ جدید به نظرم باید دقت بیشتری صرف کنیم. اگر کتاب دارای طرح جلد جدیدی باشد(یا موارد اینچنینی)، تصویر جلد ممکن است شامل قانون حق تکثیر شود. در صورتی که کتاب عیناً مثل نسخه‌های اولیه چاپ شده باشد یا تغییری خیلی کم داشته باشد احتمالاً درج کردنش اشکالی نداشته باشد. Arash.z (بحث) چهارشنبه،۱۸ بهمن ۱۳۹۶، ساعت ۱۳:۴۲ (ایران) ‏۷ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۱۲ (UTC)

بستن دسترسی آی‌پی‌ها[ویرایش]

متاسفانه اکثر قریب به اتفاق آی‌پی‌ها جز خرابکاری کاری انجام نمی‌دهند. من از مدیران محترم می‌خواهم دسترسی آی‌پی‌ها به ویرایش را کلاً ببندند تا فقط کاربرانی که ثبت‌نام کرده‌اند اجازه ویرایش داشته باشند. ماهیت اینجا با ویکی‌پدیا متفاوت است. ما با آثاری که منتشر شده‌اند سر و کار داریم. خرابکاری در آن‌ها و ماندن آثار این خرابکاری‌ها در سامانه واقعاً باعث خجالت ما و وهن به این آثار است. در طول زمان هم باید کم‌کم وضعیت آثار را از حالت فعلی به وضع استاندارد ویکی‌نبشته ببریم تا با تکیه به منابع اسکن‌شده بتوانیم ویرایش را برای هر اثری که تأییدیه گرفته قفل کنیم. @Pedram.salehpoor:، @Hootandolati:، @Arash.z:، @Dandamayev: لطفاً نظر بدهید. --یوسف (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۵۳ (UTC)

فکر نمی کنم با این طرح موافقت بشه. چون طرح مشابه را خیلی وقت پیش در محیط قهوه خانه ویکی پدیای فارسی مطرح کردم و کسی موافقت نکرده بود. حال باید منتظر نظر مدیران ویکی نبشته باشیم. --Dandamayev (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۰۵ (UTC)
چه کسی باید موافقت کنه جز خود ما؟! ماهیت آنجا با اینجا فرق می‌کند. --یوسف (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۱۲ (UTC)
با وجود اینکه حق را به شما می دم، ولی گوشزد کردن این نکته را لازم می دانم که اگر ما تمامی افراد را ملزم کنیم تا اکانت بسازند، اینطوری تفکیک کردن خرابکارها از کاربران عادی سخت تر می شود. خوبی آی پی ها حداقل این است که به واسطه عددی بودن اکانتشان، بیشتر مظنون هستند و راحت تر می شود در مورد خرابکاری شان قضاوت کرد. ولی اگر همین افراد اکانت نو بسازند، تفکیک اکانت سالم از خرابکار کمی برای مدیران و بازرسان سخت تر خواهد شد. --Dandamayev (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۳۸ (UTC)
اتفاقاً برعکس. اولاً، اکثر خرابکارها حوصله ساختن حساب ندارند و به محض اینکه می‌فهمند برای شوخی با ویکی‌نبشته باید ثبت‌نام کنند، تصمیم می‌گیرند نادانی خود را در جای دیگری به منصه ظهور برسانند! ثانیاً، بستن یک آی‌پی ضرر دارد چون آی‌پی‌ها متغیر هستند. با بستن یک آی‌پی ممکن است کاربر دیگری که از قضا در دفعه‌ی بعد این آی‌پی را می‌گیرد دسترسی ویرایش نیابد. ثالثاً، در صورتی که یک کاربر ثبت‌نام کرده در سامانه خرابکاری کند، سریعاً می‌توان با او برخورد کرد و دسترسی‌اش را بی‌پایان بست. ضمناً نرم‌افزار ویکی این قابلیت را دارد که از ویرایش‌های افراد تازه‌کار گزارش بگیرد تا بتوان اشتباهات آن‌ها را گوشزد کرد. --یوسف (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۰۴ (UTC)
من هم با بحث بستن ای پی ها موافق هستم. بیشتر ای پی ها به دلیل اینکه تحت یک موضوع آنی تصمیم به کاری می گیرند باعث بروز مشکل می شوند. ضمن اینکه اینکه نمی توان تمام صفحات را قفل کرد تا ای پی ها آنها را تغییر ندهند. در ویکی نبشته از قدیم دو فرمت وجود داشته یکی صرفا با استناد به یک رفرنس متن گذاشته اند یکی هم حالت کلاسیک است که مقابله ای می باشد. اگر تمام کتب را بتوانیم به ای حالت کلاسیک تبدیل کنیم و بعد قفل شوند طبعا مشکلات کمتر شده و امکان خرابکاری نیز کمتر می شود ولی در هر حال بحث ای پی ها و خرابکاری تنها راهش عدم اجازه ویرایش به ای پی ها می باشد. اگر تعداد مشارکت کنندگان زیاد بود می شد که همانند ویکی فارسی برایش گشت زن گذاشت تا موارد چک شود که عملا با توجه به مجموعا کمتر از 30 مشارکت کننده عملا امکانش نیست.Hootandolati (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۴۸ (UTC)
@Metagalaxy: شما هم نظرتان را بیان کنید. --Dandamayev (بحث) ‏۱۹ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۰۳ (UTC)

نظر ، نظر خوبیست ولی به احتمال زیاد عملی نیست .

چون در تمام پروژه های بنیاد ویکی مدیا ، آی پی ها (با آگاهی از این که بیش از 90 درصدشان هم خرابکارند) ، ولی باز به دلایلی دسترسی آزاد دارند!

در کل اگر امکانش باشد بنده مخالفتی ندارم . حال برای رسیدن به نظر نهایی اجماع را ادامه دهید ...

در آخر هم اگر دوستان لطف کنند و برای جداسازی کاربران سودمند و غیره و تفکیک ویرایش های کاربران ، در نظرخواهی افزودن دسترسی گشت خودکار شرکت کنند تا این دسترسی را به دست آوریم بسیار عالی می شود و در دنباله آن امید است که دسترسی گشت زن را هم بتوان به گفته جناب دولتی ، برای بررسی ویرایش کاربران تازه کار به دست آورد . موفق باشید مهدی بحث ۳۰ دی ۱۳۹۶_ ‏۲۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۰۲ (UTC)

مشکل نوشتن در ویکی نبشه[ویرایش]

دوستان لطفاً در مورد این مسئله هم گفتگو کنند. من در حین سعی در نوشتن ویکی نبشته، متوجه می شوم که ویکی نبشته نسبت به ویکی پدیا، باگ های بیشتری دارد و من هنگام تایپ کردن، متوجه باگ های نوشتاری می شوم و این برایم ناخوشایند است. امکانش هست از کدنویسان ویکی پدیا کمک بگیریم تا کیفیت تایپ کردن در ویکی نبشته به سطح ویکی پدیای فارسی برسد؟ --Dandamayev (بحث) ‏۲۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۱۰ (UTC)

منظورتان چه باگ‌هایی است؟ --یوسف (بحث) ‏۲۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۰۰ (UTC)
خب من وقتی space های بین کلمات را پاک می کنم گاهی کلمات متن پرش دارند و از اول خط به انتهای خط (برای مثال) پرش دارند و جابجا می شوند و پاک کردن space ها (همان فضاهای خالی) باعث می شود نظم جملات به هم بریزد. --Dandamayev (بحث) ‏۲۱ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۳:۱۸ (UTC)
@Dandamayev: من هنگام نمونه‌خوانی کتاب داوری متوجه شدم مشکل شما چیست. این ایرادی که بالا مطرح کردید باگ ویکی‌نبشته نیست بلکه ایراد از متنی است که وارد کرده‌اید. اگر متن یکی از این برگ‌ها را به برنامه Notepad ویندوز کپی کنید و سپس با کلیک راست در آن صفحه گزینهٔ Show unicode control character را انتخاب کنید، می‌بینید که خط‌های عمومی زیادی در صفحه ظاهر می‌شوند. این علامت‌ها که همگی برای کنترل نمایش حروف هستند، به کار ما نمی‌آیند و فقط شما را در نمونه‌خوانی به زحمت می‌اندازند. بدون حذف آن‌ها نمی‌توان این کار را نمونه‌خوانی کرد. تنها نشانه‌ای که لازم است علامت فاصله مجازی است. شما با حذف همه آن‌ها اگر متوجه شدید که جایی به فاصله مجازی نیاز دارید، آن را به صورت دستی وارد کنید. من یک صفحه از داوری را نمونه‌خوانی کرده‌ام. بروید و تغییرات را ببینید. --یوسف (بحث) ‏۳۱ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۱۶ (UTC)
@Yoosef Pooranvary: خب راه حل چیست؟ باید تمام صفحات را به notepad ببرم بعد وارد ویکی نبشته کنم؟ --Dandamayev (بحث) ‏۱ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۴۲ (UTC)
@Dandamayev: متن یک صفحه را به نوت‌پد کپی کنید. یکی از این نشانه‌ها را به حافظه کپی کنید (Ctrl+C). کلیدهای Ctrl+H را بزنید. در فیلد بالایی هر چه در حافظه است را paste کنید (Ctrl+V). سپس روی Replace All بزنید. این کار را آنقدر تکرار کنید تا هر چه نشانه‌ی مزاحم هست حذف شود. البته به جای این کار می‌توانید یک ماکرو در Word ضبط کنید و روی هر واحد متن اعمال کنید. یادتان باشد این کار ممکن است فاصله‌های مجازی را که در متن به کار برده‌اید از بین ببرد. به همین منظور حواستان باشد که متن را پیش از ذخیره‌سازی، بررسی کنید. --یوسف (بحث) ‏۱ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۴۲ (UTC)

منوی راهنما[ویرایش]

@Pedram.salehpoor: لطفاً پیوند منوی «راهنما» را طوری تغییر دهید که به صفحهٔ «راهنما:راهنمای کوتاه» برود. ممنون --یوسف (بحث) ‏۳۱ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۵۵ (UTC)

عنوان ویکی‌نبشته[ویرایش]

ویکی‌نبشته فقط کتابخانه نیست یا حداقل آن مفهوم کلی که مردم از کتابخانه دارند نیست. برای مثال وقتی ما در اینجا برای اولین بار یک سند مکتوب تاریخی را قرار می‌دهیم و متن آن را پیاده می‌کنیم، کاری فراتر از یک کتابخانه انجام داده‌ایم. به نظر شما چه عنوانی می‌توانیم برای ویکی‌نبشته پیدا کنیم که اینگونه امور را هم شامل شود؟ --یوسف (بحث) ‏۱۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۷:۴۶ (UTC)

خوب البته این بحث، تبدیل به بحث تخصصی زبانشناسی می‌شود، چون باید معادل فارسی wikisource را بسازیم. source در فارسی شاید معادل کلمات عربی منبع و مرجع شود ولی در فارسی کلمه دقیقی معادلش نیست و این کار را سخت می‌کند. ما کلمه «ریشه» را داریم ولی این کلمه همیشه تداعی کننده "ریشه گیاه" بوده. من توصیه می کنم برای پیدا کردن واژه مناسب از یک نفر متخصص در زبان های ایران باستان بپرسیم که معادل کلمه source در زبان اوستایی یا سنسکریت (هم خانواده اوستایی و فارسی باستان) چه چیزی است و از آن بهره بگیریم. البته برخی کاربران دیگر مرخصی هستند و فعلاً نمی توانند در این نظرسنجی شرکت کنند. --Dandamayev (بحث) ‏۱۸ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۴۲ (UTC)
@Dandamayev: منظور من البته نام «ویکی‌نبشته» نبود. هدف من تعریفی بود که از ویکی‌نبشته ارائه می‌دهیم. یعنی آیا آن را یک کتابخانه معرفی کنیم یا مثلاً مرکز اسناد؟ یا هر دو؟ --یوسف (بحث) ‏۲۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۳۴ (UTC)
@Yoosef Pooranvary: به نظر من «مخزن» معرفی کنیم بهتر است. گرچه این کلمه عربی است، ولی مصداق عینی آن را من در کتابخانه های دانشگاه های بزرگ دیده ام که کتاب های مهم و دانشنامه ها و کلاً آثار چاپ شده گران‌قیمت را آنجا نگه می‌داشتند. بنابراین «مخزن» بهتر بار معنایی را می‌رساند. --Dandamayev (بحث) ‏۲۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۰۶ (UTC)
به نظر می‌رسه که خزانه معرب گنج‌خانه است، حالا اگر بخواهیم فارسی را پاس بداریم، می‌شه ویکی گنج‌خانه که البته اسم با مسمایی ازش در نمی‌آد. --Dandamayev (بحث) ‏۲۴ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۵۰ (UTC)

اجماع برای رفع اشکالات[ویرایش]

همکاران عزیز: @Dandamayev:، @Pedram.salehpoor:، @Arash.z:، @Alamir:، @Metagalaxy:، @Hootandolati:، @Kasir:، @Mardetanha: لطفاً در صفحه‌ای که با عنوان «ویکی‌نبشته:اجماع برای رفع اشکالات» ایجاد کرده‌ام مشارکت کنید. --یوسف (بحث) ‏۲۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۳۴ (UTC)

تایپ کردن کامپیوتری توسط گوگل کروم[ویرایش]

این بحث در بایگانی قهوه خانه را که توسط مدیر مانی ایجاد شده را دنبال کنید. یک نرم افزار معرفی شده است که به زبان فارسی هم کار می کند و قادر است کلمات گفتاری شما را اتوماتیک تایپ کند. --Dandamayev (بحث) ‏۹ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۲۷ (UTC)

ارزیابی[ویرایش]

لطفاً یک نفر فهرست:Parcham-kasravi-01-01.pdf را خوانده و ارزیابی کند. --Dandamayev (بحث) ‏۱۷ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۲۸ (UTC)

کتاب های ترجمه شده یا تصحیح و ویرایش شده[ویرایش]

درود. آیا کتاب هایی که مورخان قدیمی اسلامی مثل طبری، واقدی، ابن اثیر، مسعودی و یعقوبی و کتاب های فقهی مثل من لا یحضره الفقیه، اصول کافی و دیگر کتاب ها که اصلشان به عربی است را می توان با ترجمه فارسی در اینجا نوشت؟ یعنی مالکیت عمومی دارند؟ کتاب های فارسی نوشته مثل بیهقی، تاریخ سیستان، تاریخ بلعمی و خیلی کتاب های فارسی دیگری که نویسندگانشان قدیمی است ولی توسط معاصرین تصحیح شده اند چطور؟ مالکیت عمومی ندارند؟ --Dandamayev (بحث) ‏۱۸ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۵۴ (UTC)

@Dandamayev: سلام. ترجمه‌ی این کتاب‌ها را می‌توان در ویکی آورد. اگر متن ترکیبی هم دارند یعنی هم فارسی و هم عربی، باز هم می‌توان در ویکی‌نبشته آورد. فقط یادتان باشد که مساله حق تکثیر مترجم هم باید رعایت شود. --یوسف (بحث) ‏۲۵ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۴۵ (UTC)

AdvancedSearch[ویرایش]

Birgit Müller (WMDE) ‏۷ مهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۴۴ (UTC)

Update on page issues on mobile web[ویرایش]

CKoerner (WMF) (talk) ‏۱۲ ژوئن ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۵۸ (UTC)

گوگل او سی آر[ویرایش]

در ویکی‌نبشته انگلیسی خواستم که گوگل او سی آر را برای ما هم فعال کنند. یکی از کاربران گفت که باید این خط را به Commons.js اضافه کنیم:

mw.loader.load('//wikisource.org/w/index.php?title=MediaWiki:GoogleOCR.js&action=raw&ctype=text/javascript');

لذا از آقای @Pedram.salehpoor: یا @Mardetanha: می‌خواهم که این کار را بکنند. --یوسف (بحث) ‏۲۲ ژوئن ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۰۵ (UTC)

درود بر شما،‌ لطفا بررسی کنید ببنید درست کار می‌کند م‍‍ردتن‍‍ه‍‍ا ‏۲۲ ژوئن ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۴۴ (UTC)
@Mardetanha: بله، خیلی ممنون. --یوسف (بحث) ‏۲۲ ژوئن ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۰۵ (UTC)
بسیار عالی، لطفا اگر فرصت داشتید نحوه کار با آن را هم در اینجا بروزرسانی کنید م‍‍ردتن‍‍ه‍‍ا ‏۲۲ ژوئن ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۳۲ (UTC)
@Mardetanha: به محض اقدام شما، در صفحهٔ راهنما منعکس کردم. --یوسف (بحث) ‏۲۲ ژوئن ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۴۵ (UTC)

Tidy to RemexHtml[ویرایش]

m:User:Elitre (WMF) ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۳۸ (UTC)

Global preferences are available[ویرایش]

‏۱۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۱۹ (UTC)

Consultation on the creation of a separate user group for editing sitewide CSS/JS[ویرایش]

Bot flag request for AkBot[ویرایش]

 • Botname = AkBot
 • Operator = Ankry
 • OperatorInterwikis = plwikisource, dewikisource, frwikisource, sourceswiki, wikidata, commons
 • ProgrammingLanguages = Python / pywikibot
 • Function = null-edits in Page namespace
 • Miscellaneous = request for temporary bot flag for 1 week

Because of technical change in ProofredPage (moving page status information from paga tada to metadata), some pages (in the Page namespace, that were not edited for over a year) require a null-edit. As the null-edits are visible in page history despite of not changing the page content, I request for the bot flag to perform this job and not flood RecentChanges. The problem was discussed in phab:T198470 and the bot job (by various bots) is tracked in phab:T200118. You have 817 pages that require this action. Ankry (بحث) ‏۲۷ ژوئیهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۷:۰۸ (UTC)

Starting the job as suggested here. Ankry (بحث) ‏۳۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۰۳ (UTC)
.Job has finished during test run. 817 pages that were not so many; fortunately only for 5 of them null-edits became real edits. So the bot flag no longer needed Ankry (بحث) ‏۳۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۳۷ (UTC)

New user group for editing sitewide CSS/JS[ویرایش]

New user group for editing sitewide CSS / JS[ویرایش]

Editing of sitewide CSS/JS is only possible for interface administrators from now[ویرایش]

(لطفاً برای ترجمه به زبان مادریتان کمک کنید)

Hi all,

as announced previously, permission handling for CSS/JS pages has changed: only members of the interface-admin (مدیران رابط کاربری) group, and a few highly privileged global groups such as stewards, can edit CSS/JS pages that they do not own (that is, any page ending with .css or .js that is either in the MediaWiki: namespace or is another user's user subpage). This is done to improve the security of readers and editors of Wikimedia projects. More information is available at Creation of separate user group for editing sitewide CSS/JS. If you encounter any unexpected problems, please contact me or file a bug.

Thanks!
Tgr (talk) ‏۲۷ اوت ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۳۹ (UTC) (via global message delivery)

Read-only mode for up to an hour on 12 September and 10 October[ویرایش]

‏۶ سپتامبر ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۳۳ (UTC)

Words hyphenated across pages in Wikisource are now joined[ویرایش]

Hi, this is a message by Can da Lua as discussed here for wikisource communities

The ProofreadPage extension can now join together a word that is split between a page and the next.

In the past, when a page was ending with "concat-" and the next page was beginning with "enation", the resulting transclusion would have been "concat- enation", and a special template like d:Q15630535 had to be used to obtain the word "concatenation".

Now the default behavior has changed: the hyphen at the end of a page is suppressed and in this case no space is inserted, so the result of the transclusion will be: "concatenation", without the need of a template. The "joiner" character is defined by default as "-" (the regular hyphen), but it is possible to change this. A template may still be needed to deal with particular cases when the hyphen needs to be preserved.

Please share this information with your community.

MediaWiki message delivery (بحث) ‏۳۰ سپتامبر ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۲۸ (UTC)