کیهان/۱۳۵۷/۱۰/۱۶/وصول مالیات در آبان به صفر رسید

از ویکی‌نبشته
پرش به ناوبری پرش به جستجو

وصول مالیات در آبان به صفر رسید

اعتصاب کارکنان وزارت امور اقتصادی و دارائی وارد چهارمین ماه خود شد و این در حالیست که کارکنان همچنان مصرانه خواستار اجرای کامل تمام خواستهای سیاسی خود هستند.

در قطعنامه کارکنان این وزارتخانه که هفته قبل و پیش از اعلام رأی مشورتی مجلسین در مورد دولت جدید منتشر شده آمده است:

«دشمن در صدد است با دسیسه و نیرنگ عمال سرسپرده خویش را در لباس ریای وطنپرستان به اصطلاح مبارز بر ما تحمیل کند، ما کارکنان وزارت امور اقتصادی و دارائی سوگند یاد کرده‌ایم تا محو کامل امپریالیسم و رژیم استبداد و ارتجاع داخلی دوش بدوش مردم قهرمان خویش با مبارزه‌ای پیگیر و طولانی در همه سنگرهای آزادی از ایثار جان و آبیاری درخت پرثمر انقلاب دریغ نکنیم. لذا در این برش خطرناک از زمان، ما هرگونه سازش با امپریالیسم حتی بعد از نابودی دیکتاتوری را خیانت به آرمان مردم ایران دانسته و آنرا محکوم می‌کنیم.»

کارکنان وزارت امور اقتصادی و دارائی در ۹۰ روزیکه از اعتصاب آنها میگذرد و این اعتصاب طولانی‌ترین اعتصاب در میان تمام مؤسسات و وزارتخانه‌های دولتی و وابسته به دولت است بارها مورد هجوم نیروهای نظامی قرار گرفتند و حتی یکبار بر اثر شلیک گاز اشک‌آور مجبور به سوزاندن چوب‌های داخل دفترهای خود شدند.

کارکنان این وزارتخانه در این مدت تنها به حسابهای مربوط به حقوق کارکنان دولت رسیدگی میکنند تا از بابت حقوق مشکلی برای کارگران و کارمندان پیش نیاید کارکنان بخش درآمد وزارت امور اقتصادی و دارائی نیز از دریافت مالیات خودداری کرده‌اند بطوریکه حجم مالیات دریافتی توسط کارکنان این وزارتخانه از ۵ میلیارد تومان در شهریورماه به ۱/۵ میلیارد تومان در مهر و به صفر در آبان‌ماه تقلیل یافت. کارکنان اعلام کرده بودند که به هیچ عنوان حاضر نیستند مالیاتی را دریافت کنند که صرف کشتن هموطنانشان میشود به همین منظور از مردم خواستند که با نپرداختن مالیات به شکلی که در لایحه تقدیمی از سوی وزیر سابق امور اقتصادی و دارائی به مجلس شورایملی تقدیم شد، مانع کسب درآمد برای خزانه کشور شوند.

این اثر در ایران، کشوری که برای اولین بار در آنجا منتشر شده است، در مالکیت عمومی قرار دارد. همچنین در ایالات متحده هم طبق بخشنامه 38a دفتر حق تکثیر ایالات متحده در مالکیت عمومی قرار دارد.
در مورد اشخاص حقیقی این بدین معنا است که مؤلف این اثر قبل از ۳۱ مرداد ۱۳۵۹ درگذشته یا اینکه از تاریخ مرگش بیش از ۵۰ سال گذشته است. در مورد اشخاص حقوقی نیز نشان دهنده این است از تاریخ اولین انتشار اثر بیش از ۳۰ سال گذشته است.