اطلاعات/۱۳۵۷/۵/۱۲/فردا شب ساعتها را یک ساعت عقب بکشید

از ویکی‌نبشته
پرش به ناوبری پرش به جستجو
اطلاعات، ۱۲ مرداد ۱۳۵۷
فردا شب ساعتها را یک ساعت عقب بکشید

فردا شب ساعتها را یک ساعت عقب بکشید

ساعت یک بامداد روز شنبه ۱۵ امردادماه ساعتها، یک ساعت عقب کشیده می شود و رادیو ایران بجای ساعت یک بامداد ساعت ۲۴ را اعلام خواهد کرد.

این تصمیم در جلسه ۲۵ تیرماه گذشته در هیات وزیران اتخاذ گردید و علت ان افزایش نیروی برق و عدم نیاز به ادامه ساعت تابستانی اعلام شد.

قبل از تصمیم هیات وزیران مبنی بر تغییر ساعات رسمی کشور، اتاق اصناف پایتخت یک طرح پیشنهادی مبنی بر افزایش ساعات کار اصناف در بعد از ظهرها به هیات وزیران ارائه داده بود. در این طرح از هیات وزیران خواسته شده بود که با توجه به گرمای هوا و ساعت کار کارمندان دولت و بخش خصوصی و این موضوع که در روزهای گرم کنونی مردم نمی‌توانند برای خرید به خیابانها بیایند، گروههای زیادی از صاحبان واحدهای صنفی تهران از طریق اتحادیه های خود به اتاق اصناف پایتخت مراجعه و تقاضا کرده‌اند ساعت کار اصناف در بعد از ظهرها از ۲۰ به ۲۱ افزایش یابد.

گفته میشود با تغییر ساعت رسمی احتمالا طرح پیشنهادی اتاق اصناف منتفی خواهد شد زیرا این طرح تاکنون مورد تائید هیات وزیران قرار نگرفته است.

در آغاز سال ۲۵۳۷ ساعت سمی کشور یکساعت به جلو کشیده شد و اینک ساعت رسمی نسبت به سال گذشته یک ساعت و نیم جلو است زیرا در فروردین سال گذشته ساعت رسمی یکساعت جلو کشیده شد و این وضع تا نیمه دوم سال گذشته ادامه داشت تا اینکه در نیمه دوم سال پیش ساعت رسمی نیم ساعت به عقب کشیده شد و نیم ساعت قبلی کماکان باقی مانده است.

این اثر در ایران، کشوری که برای اولین بار در آنجا منتشر شده است، در مالکیت عمومی قرار دارد. همچنین در ایالات متحده هم طبق بخشنامه 38a دفتر حق تکثیر ایالات متحده در مالکیت عمومی قرار دارد.
در مورد اشخاص حقیقی این بدین معنا است که مؤلف این اثر قبل از ۳۱ مرداد ۱۳۵۹ درگذشته یا اینکه از تاریخ مرگش بیش از ۵۰ سال گذشته است. در مورد اشخاص حقوقی نیز نشان دهنده این است از تاریخ اولین انتشار اثر بیش از ۳۰ سال گذشته است.