کیهان/۱۳۵۷/۱۰/۱۶/جمعیت حقوقدانان علیه مسببین حوادث خونین وزارت علوم شکایت کرد

از ویکی‌نبشته
پرش به ناوبری پرش به جستجو
کیهان، ۱۶ دی ۱۳۵۷
جمعیت حقوقدانان علیه مسببین حوادث خونین وزارت علوم شکایت کرد

جمعیت حقوقدانان علیه مسببین حوادث خونین وزارت علوم شکایت کرد

• به‌دنبال ماجرای کشته شدن مهندس نجات‌الهی و حمله به محل متحصن ۷۰ نفر از استادان متحصن در وزارت علوم جمعیت حقوقدانان واژه ناخوانا به ریاست دکتر متین‌دفتری و به وکالت واژه ناخوانا دکتر کاشانی، شکایتی علیه عاملین این وقایع تنظیم شده است این دادخواست دو موضوع را پی‌گیری می‌کند: اول در مورد تیراندازی به مهندس نجات‌الهی و دوم حمله شبانه به متحصنین.

در مورد موضوع اول، گفته شده که مدارک و شواهد بدست آمده دلالت بر تیراندازی بابرنامه از یکی از ساختمانهای واژه ناخوانا وزارت علوم دارد و نحوه اصابت گلوله نشان میدهد که گلوله نه از پائین، بلکه از محلی که هم‌سطح با طبقه است شلیک شده است. اقداماتی که در مرحله دوم قرار گرفته، عبارتست از تحقیق در کیفیت حمله شبانه مأمورین نظامی و ضبط وسائل و اسباب، مدارک و شناسنامه‌ها و دفترچه‌های چک استادان.

مصدومین حادثه حمله شبانه به پزشکی قانونی رفته‌اند تا شدت ضرب و جرح و مدت استراحتشان مشخض شود.

PD-icon.svg این اثر در ایران، کشوری که برای اولین بار در آنجا منتشر شده است، در مالکیت عمومی قرار دارد. همچنین در ایالات متحده هم طبق بخشنامه 38a دفتر حق تکثیر ایالات متحده در مالکیت عمومی قرار دارد.
در مورد اشخاص حقیقی این بدین معنا است که مؤلف این اثر قبل از ۳۱ مرداد ۱۳۵۹ درگذشته یا اینکه از تاریخ مرگش بیش از ۵۰ سال گذشته است. در مورد اشخاص حقوقی نیز نشان دهنده این است از تاریخ اولین انتشار اثر بیش از ۳۰ سال گذشته است.
Flag of Iran.svg