پیام تبریک سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی به حسن روحانی

از ویکی‌نبشته
پرش به ناوبری پرش به جستجو

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، یکی از نخستین گروه‌های اصلاح‌طلب در ایران، طی پیامی که توسط اعضای شاخه خارج از ایران این سازمان تدوین شده بود، پیروزی حسن روحانی را در انتخابات ریاست جمهوری ایران ۱۳۹۲ تبریک گفتند.


بسم الله الرحمن الرحیم

ملت بزرگ ایران در روز ۲۴ خرداد یک بار دیگر درک و هوشمندی تاریخی و بی‌‌نظیر خود را به نمایش گذاشت و در شرایطی که ظاهراً امید تحولی نمی‌‌رفت، در مسالمت‌آمیزترین و مدنی‌ترین شکل ممکن عزم و اراده ملی خویش را برای تغییر آشکار کرد و همگان را به تحسین و احترام خود وا داشت.

شواهد و قراین فراوان در رفتار یکساله اخیر حاکمیت در قبال انتخابات ریاست جمهوری یازدهم حکایت از تکرار تجربه انتخابات دوره گذشته ریاست جمهوری و مجلس داشت. از این رو تصور ما این بود که در این انتخابات امکانی برای بروز خواست و اراده ملت فراهم نیست. نه آمادگی لازم برای فهم شرایط حساس کشور و درک میزان نارضایتی ملی فراهم است و نه اعتماد و اطمینانی که شوق مشارکت برانگیزد.

صمیمانه خوشنودیم که این پیش‌بینی به وقوع نپیوست و عقلانیتی که در این پیش‌بینی جایی برای آن دیده نشده بود، به برگزاری انتخاباتی نسبتاً سالم و تا حدودی رقابتی انجامید و موجب شد امید به چرخش مسالمت‌آمیز قدرت از طریق صندوق‌های رأی و تحقق مطالبات ملت همچنان در کشور زنده بماند.

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران؛ هوشمندی، امید و پایبندی ملت با فرهنگ ایران را به مبارزه‌ای مدنی و مسالمت‌آمیز در مسیر دستیابی به خواسته‌ها و مطالبات به حق خود ارج می‌نهد و حماسه ۲۴ خرداد را که می‌تواند نقطهٔ عطفی در مسیر تاریخ آینده ایران عزیز باشد به همگان تبریک می‌گوید.

سازمان همچنین از حاکمیت و مسؤلان عالیرتبه کشور به پاس اتخاذ تصمیم عقلانی در برگزاری انتخاباتی نسبتاً سالم و تا حدودی رقابتی تشکر می‌کند و با یقین کامل به سودمندی این تصمیم برای همگان از کشور و ملت عزیز گرفته تا حاکمیت و نظام، امیدوار است تجربه مغتنم این انتخابات زمینه‌‌های لازم را برای بازگشت کشور به مسیر رشد و توسعه و اعتلای ملی فراهم آورد. این انتخابات نتیجه گام‌‌های هوشمندانه و توام با احتیاط حاکمیت و ملت در اعتماد متقابل بود. پاسداشت، تداوم و تقویت این اعتماد می‌تواند پایان ‌بخش همه رنج‌ ها و محنت ‌ها و تحقق شرایط نوین و افتخارآفرینی باشد که این ملت بزرگ شایسته آن است.

سازمان همچنین انتخاب جناب آقای دکتر روحانی را در انتخابات ریاست جمهوری صمیمانه تبریک می‌‌گوید و برای ایشان به عنوان نامزد اعتدالگرا و مورد حمایت اصلاح‌طلبان در مقام ریاست جمهوری مردم ایران آرزوی موفقیت دارد. امید است با التزام به رویکرد فرا جناحی که مورد تأکید ایشان بوده است و به کارگیری نیروهای شایسته و کاردان فارغ از گرایشات سیاسی، در حل مشکلات و معضلات داخلی و خارجی کشور توفیق یابند.

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران (شاخه خارج کشور)

۹۲/۳/۳۰


منابع[ویرایش]