ویکی‌نبشته:درونمایه ویکی‌نبشته: تفاوت میان نسخه‌ها

پرش به ناوبری پرش به جستجو
مواد چندرسانه‌ای بهتر است نخست در [[commons:| ویکی‌انبار]] بارگذاری شود.
 
== متونآثار ممنوعهنامجاز ==
در درازای تاریخچه کوتاه ویکی‌نبشته آثار زیرین پروانه ورود به نبشته را نگرفته‌اند:
هر چند که الزامی بر تبعیت از رویه‌های سابق وجود ندارد اما مرور متونی که پیش از این از سوی جامعه‌ی ویکی‌نبشته مورد قبول قرار نگرفته‌اند مفید به نظر می‌رسد. این نوع آثار تا زمانی که قوانین موجود بر سر جای خود هستند در معرض حذف (یا اضافه شدن به [[ویکی‌نبشته:متون نامزد حذف]]) قرار خواهند داشت.
 
==== متونآثار دست‌اول ====
آثاری که توسط کاربرانویرایشگران ویکی‌نبشته خلقپدیدآورده‌اند شده‌اندو وچاپ یانشده‌اند در وسایلویکی‌نبشته نشرِ قابل نقد منتشر نشده‌اند، به ویکی‌نبشتهوارد تعلقنمی ندارندشوند. ویکی‌نبشته جایی نیست که یک مؤلفنگارنده‌ای بخواهد باآن استفادهرا ازمانند آنسکویی برای چاپ اثرآثار خود را منتشراستفاده کند و آن را بدین روش در معرض دیددسترسی دیگران قرار دهد. همچنین ویکی‌نبشته وبگاهی برای کشف «استعدادهای نو» نیست.
 
=== تبلیغاتتبلیغ و اگهی ===
ویکی‌نبشته هیچ‌گونه تبلیغی را نمی پذیرد مگر آنکه اثری چاپ شده درباره تبلیغ و اگهی باشد. اگهی‌هایی درباره آثاری که به تازگی زیر چاپ رفته‌اند جایی در ویکی‌نبشته ندارند. هم‌چنین اگهی‌هایی که درباره آثاری باشد که زیر چتر قانون حق تکثیر دارند و یا حتی اگهی برای آثاری که در مالکیت عمومی قرارداشته باشند پروانه ورود به ویکی نبشته را ندارند.
ویکی‌نبشته هیچ‌گونه تبلیغاتی را که مربوط به آثار منتشرنشده باشند گردآوری نمی‌کند. این قانون، شامل اطلاعاتی که درباره‌ی آثاری که تازه چاپ شده‌اند یا توسط قانون حق تکثیر حمایت می‌شوند یا حتی آثاری که در مالکیت عمومی قرار دارند نیز می‌شود. تبلیغات می‌تواند گونه‌های مختلفی داشته باشد، اما شیوه‌ی رایج آن، نوشتن جمله‌های تبلیغی یا پیوندهای بیرونی است.
 
تبلیغ‌ها و اگهی‌ها می توانند به گونه پیوند بیرونی یا جمله‌های نوشته شده آورده شوند.
 
=== متون ناشناس ===
۲۵٬۵۰۵

ویرایش

منوی ناوبری