نامه علی مطهری به صادق لاریجانی

از ویکی‌نبشته
پرش به ناوبری پرش به جستجو

پس از توهین‌های لفظی به فائزه هاشمی در بهشت زهرای تهران در اسفند ۱۳۸۹، علی مطهری با ارسال نامه‌ای به صادق لاریجانی، رئیس وقت قوه قضائیه ایران، نسبت به این رفتار اعتراض کرد و درخواست برخورد قوه قضائیه با این افراد شد.

ریاست محترم قوه قضائیه

آیت الله صادق لاریجانی دامت برکاته

با اهداء سلام و آرزوی توفیق، حادثه هتاکی و دشنامهای ناموسی به خانم فائزه هاشمی فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی چیزی نیست که بتوان از کنار آن گذشت. به تعبیر امیرالمومنین علی علیه السلام اگر مسلمان از غم این حادثه دق کند و بمیرد مورد ملامت نیست بلکه سزاوار است.

حادثه از این قرار است که در حالی که خانم فائزه هاشمی و پسر خواهرشان پس از تشییع جنازه یکی از اقوام نزدیک خود در شهر ری به سوی خودروی خود در حال حرکت بودند، چند تن از اراذل سیاسی بی بصیرت به وی نزدیک شده و دشنامهایی به ایشان و پدر بزرگوارشان می‌دهند که قابل ذکر نیست و بی تردید مصداق حد قذف یعنی هشتاد ضربه شلاق است.

گذشته از اینکه باید بررسی شود که چرا انقلاب اسلامی ما به این انحطاط کشیده شده است و بنده ریشه این پرده دریها را در مناظرات انتخاباتی (انتخابات ۱۳۸۸) می‌دانم، با توجه به اینکه فیلم این حادثه منتشر شده و افراد هتاک شناسایی شده‌اند، مستدعی است دستور اقدام عاجل در خصوص اجرای حکم در ملاء عام پس از اثبات جرم در دادگاه صالح، صادر فرمایید.

اگر امروز کوتاهی شود، این پدیده شوم دامن همه را خواهد گرفت و این لکه ننگ بر دامان انقلاب اسلامی باقی خواهد ماند. قبلاً از حسن توجه جنابعالی سپاسگزارم.


منابع[ویرایش]