نامه علی مطهری به سید علی خامنه‌ای

از ویکی‌نبشته
پرش به ناوبری پرش به جستجو

پس از رد صلاحیت اکبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری ایران (۱۳۹۲)، علی مطهری در نامه‌ای به آیت‌الله خامنه‌ای رهبر وقت ایران، خواستار صدور حکم حکومتی از جانب ایشان در تایید صلاحیت هاشمی رفسنجانی شد.


بسم الله الرحمن الرحیم

رهبر گرامی، آیت‌الله خامنه‌ای دامت برکاته

با اهداء سلام، در خصوص رد صلاحیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان، به عرض می‌رساند این رد صلاحیت که با دو دلیل ناموجه ناتوانی جسمی و نقش داشتن در فتنه سال ۸۸ انجام شده است، آسیب جدی به انتخابات آینده وارد خواهد کرد و حماسه سیاسی مورد نظر جناب عالی را محقق نخواهد ساخت. حدس قوی دارم که اگر امام خمینی هم، به فرض حیات، با نام مستعار در انتخابات شرکت می‌کردند صلاحیت شان رد می شد چون ایشان هم گاهی انتقاداتی داشتند.

مستحضر هستید که با ورود جناب آقای هاشمی به صحنه انتخابات چه شور و شوقی در میان مردم و چه امیدی در دل آنان به اصلاح امور و پیشرفت سریعتر کشور پیدا شد و با رد صلاحیت ایشان طبعاً آن شور وشوق وآن امید از بین رفت.

پیشنهاد می‌کنم با حکم حکومتی در تایید صلاحیت ایشان زمینه تحقق حماسه سیاسی مورد نظرآن رهبر عزیز را فراهم آورید و محذور احتمالی لزوم اقدام مشابه در باره آقای مشایی موجه به نظر نمی‌رسد، زیرا قیاس این دو با هم قیاس مع‌الفارق است و رد صلاحیت به دلیل داشتن گرایش های فکری غیر اسلامی کار درستی است اما رد صلاحیت به دلیل منتقد بودن کار نادرستی است. اولی مشمول حکم حکومتی نمی‌شود و دومی مشمول می‌شود. برای جنابعالی آرزوی سلامت و توفیق بیشتر دارم.


والسلام ۱۳۹۲/۳/۱

علی مطهری


منابع[ویرایش]