نامه علی مطهری به حبیب‌الله عسکراولادی

از ویکی‌نبشته
پرش به ناوبری پرش به جستجو

علی مطهری پس از اعلام موضع حبیب‌الله عسکراولادی، دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری، در مورد نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۸۸ ایران، در متن نامه‌ای به وی مواضعش را مورد حمایت قرار داد.


بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای عسگراولادی دامت برکاته

با اهداء سلام و آرزوی سلامتی، لازم می‌دانم بابت موضع اخیرتان درباره آقایان موسوی و کروبی که آنها را «فتنه زده» خواندید نه «فتنه گر»، به جناب عالی تبریک بگویم. در واقع باید به بصیرت و روشن‌بینی و اعتدال حضرتعالی که ناشی از سالها همراهی شما با امام خمینی(ره) و شهید آیت‌الله مطهری و بهره‌مندی از تفکر و سیرۀ این دو بزرگوار است، آفرین گفت. جنابعالی رسالت تاریخی خود را که جز از مثل شما بر نمی‌آمد انجام دادید و چه زیبا فرمودید که «احساس کردم ضرورت دارد آبروی خدادادی را در جلوگیری از جنگ افروزی و ایجاد فتنه و انحراف جدید به کار گیرم».

اقدام حضرتعالی چون برقی بود که در تاریکی جهید و عده‌ای را از خواب غفلت بیدار کرد. همانطور که فرموده‌اید، مجرم بودن یا نبودن آنها به عهده مقامات قضایی است ولی شخصیت و سوابق آنها نشان می‌دهد که این دو نمی‌توانند فتنه‌گر باشند بلکه مفتون و فتنه زده هستند.

رهبر گرانقدر انقلاب اسلامی نیز حدود دو سال پیش قریب به همین مضمون را فرمودند که «این که می گوییمسران فتنه منظور طراحان خارجی فتنه است نه افراد داخلی» و معلوم نیست چرا عده‌ای از این سخن حضرتعالی برآشفتند. به نظر می‌رسد حیات سیاسی آنها بسته به یک موجود موهوم به نام «سران فتنه» و «فتنه گران» است و اگر این تعبیرات را از آنها بگیرند دیگر نمی‌توانند کاسبی سیاسی کنند. به همین دلیل حاضر نیستند این به تعبیر آنها «فتنه گران» سخن بگویند و از خود دفاع کنند چون می‌دانند اکثر ساخته‌ها و بافته‌های ذهنی آنها در هم می ریزد.

داستان این افراد داستان کسانی است در صدر اسلام که می‌گفتند خدایا اگر این قرآن و پیامبر حق است پس از آسمان بر ما سنگ ببار یا ما را به عذابی الیم دچار کن تا اصلاً این روز را نبینیم.

دیدگاه جنابعالی دیدگاه زجرکشیدگان انقلاب از خرداد ۱۳۴۲ تا بهمن ۱۳۵۷ و بعد از آن است، کسانی که می‌دانند این انقلاب با چه زحمتی به دست آمده و اگر از بین برود تکرار آن امری نزدیک به محال است، و دیدگاه مخالفان شما دیدگاه کسانی است که با کمترین زحمت سر سفره انقلاب نشسته‌اند و می‌خواهند همه را جز خود از قطار انقلاب پیاده کنند، احترام پیش کسوتان انقلاب را پاس نمی‌دارند و نمی‌دانند و بلکه نمی‌توانند بفهمند که اگر عسگراولادی و هاشمی با وجود اختلاف نظری که دارند، از وحدت و همدلی و گفتگو و فتنه‌گر نبودن آقایان موسوی و کروبی دم می‌زنند، برای منافع خودشان نیست، بلکه درد حفظ اسلام و انقلاب اسلامی را دارند و می‌دانند که اگر این انقلاب از بین برود تکرار شدنی نیست.

بار دیگر روشن‌بینی و توفیق انجام رسالت تاریخی‌تان را به شما تبریک می‌گویم.

با تقدیم احترام

علی مطهری


منابع[ویرایش]