نامه انتقادی محمدعلی رامین به محمدجواد ظریف

از ویکی‌نبشته
پرش به ناوبری پرش به جستجو

بعد از تبادل نظر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه دولت یازدهم و کریستی پلوسی، دختر نانسی پلوسی، در شبکه اجتماعی توئیتر، محمدعلی رامین، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد دولت دهم، در یادداشتی شدیداللحن به انتقاد از محتوای مکاتبه توئیتری این دو نفر درباره هولوکاست، پرداخت.


جناب آقای دکتر محمد جواد ظریف! تبریک سال نو یهودیان و گپ دوستانه شما با دختر رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا در شبکه اجتماعی توئیتر، می‌توانست نرمش هنرمندانه و قهرمانانه در مدیریت سیاست خارجی جمهوری اسلامی باشد؛ به شرط اینکه:

- از شیوه خودزنی و تخریب مواضع نظام استفاده نمی‌شد و تردیدهای صریح رهبری نسبت به مدعای هولوکاست انکار نمی‌شد؛ از لحن منفعلانه برای به دست آوردن دل دختر نانسی پلوسی پرهیز می‌شد و در دولت «راستگویان»، یک افسانه تایید نمی‌شد؛ از حقوق میلیون‌ها قربانی این «دگم صهیونیسم» و به‌ویژه سوءاستفاده «یهودیان ضد تورات» در اشغال فلسطین و کشتار و آواره کردن فلسطینیان مظلوم و بی‌پناه حمایت می‌شد.

پرسشگری ملت ایران درباره تاریخ‌نگاری رسمی پیروزمندان جنگ‌های اول و دوم اروپا و تشخیص بازخوانی پرونده جنایات واقعی «متحدان» و «متفقان» علیه یکدیگر و حتی علیه «ملل بی‌طرف» و نیز بررسی مدعاهای دو طرف جنگ برای روشنگری در واقعیت‌های مدعای هولوکاست، در راستای حمایت از مظلومان و مجازات ظالمان، یک وظیفه انسانی برای جلوگیری از تکرار این‌گونه جنایات است.

شما می‌توانید افکار عمومی جهان را برای احقاق حقوق ملت خودتان، از جمله مرگ مظلومانه میلیون‌ها هموطن شما بر اثر غارت مواد غذایی و تحمیل قحطی ساختگی توسط متفقین، در همان مقطع فرضی هولوکاست بسیج کنید.

شما نماینده ملتی هستید که هرگز در کشتارهای وحشیانه جنگ‌طلبان غربی علیه بشریت مشارکت نداشته‌اند. چرا باید در برابر یک دخترک یهودی طرفدار ۷۰ سال جنایات یهودیان در فلسطین، احساس خود کم‌بینی داشته باشید؟

شما نماینده ملتی هستید که به شهادت تورات، از سه هزار سال قبل هر گاه قوم یهود مظلوم واقع شد، به او پناه داد ولی در برابر قدرتی که به آنها می‌بخشید، اشرار همین قوم به قتل‌عام ایرانیان روی می‌آوردند.

«کتاب اِستِر» از تورات و داستان «مردخای» خدمتکار خشایارشاه و عموزاده‌اش «اِستِر» را بخوانید. دخترک یهودی نفوذی دربار خشایارشاه که ابتدا هویت یهودی خود را پنهان کرده و باعث جدایی میان شاه و همسرش می‌شود و بعد به کمک «مردخای» صرفا برای جلوگیری از وقوع یک توطئه احتمالی صدراعظم «هامان» علیه نفوذ یهودیان، در یک اقدام پیش‌دستانه، هزاران خانواده از مردم ایران زمین را قتل‌عام کردند و هنوز بعد از ۲۵۰۰ سال - به نوشته کتابی از وزارت خارجه اسرائیل - کودکان و نوجوانان یهودی در جشن‌های سالیانه «پوریم-purim» نقاب بر چهره می‌زنند و لباس‌های رنگارنگ می‌پوشند و در مراکز شهرها کارناوال شادی به راه می‌اندازند ...

باید تاریخ معاصر را مطالعه کنید و ببینید که انگلیسی‌ها چگونه به کمک آمریکا، ایران پهلوی را برای اعزام یهودیان اروپایی از طریق کشورمان به فلسطین در خلال جنگ دوم و در پایان آن، به بیگاری گرفتندتا ملت ایران را شریک جرم اشغال فلسطین و جنایات صهیونیست‌ها کنند ...

شما موظف هستید نسبت به جنایات مثلث «انگلیس - آمریکا - اسرائیل» علیه بشریت، یا حداقل نسبت به ملت مظلوم خودتان، اعلام جرم کنید. چرا انگلیس و بعد آمریکا، رژیم منحوس پهلوی را برای مشارکت در اشغال فلسطین و قتل و اخراج مردم محروم آن توسط صهیونیست‌ها وادار کردند و قیام‌های ملت ایران (از جمله ۱۵خرداد ۱۳۴۲) را علیه این خیانت‌ها، سرکوب کردند؟

اگر تمام وقایع تلخ تاریخ را نخوانید یا بخواهید فراموش کنید، لطفا از "جنتلمن‌های انگلیسی و دوستان آمریکایی" بپرسید، طی ۳۵ سال اخیر تا امروز به چه جرمی با عوامل خود، بر ملت شما جنگ و ترور و انواع تحریم و تهدید را روا می‌دارند؟

آقای ظریف، اگر شما وزارت خود را با تبریک سال نو یهودیان آغاز کردید، ناگزیر هستید در مراحل بعد، عید سالیانه «پوریم» یهودیان را نیز شادباش بگویید و کشتار مردم بیگناه سرزمین خود را به دست اشرار یهودی تبریک بگویید ...

وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی!

اگر در ایالات متحده آمریکا، هر ریاست و صدارت و وزارتی تا به تایید مافیای صهیونیزم نرسد، بی‌اعتبار است، در ایران اسلامی، هر کس که اهل مقاومت در برابر زورگویی و جنایتگری صهیونیزم نباشد، شایستگی هیچ منصب و مقامی را نداشته و نخواهد داشت.

شما اشتباهی را مرتکب شدید که متناسب با اصول «عزت - حکمت - مصلحت» و حتی شایسته دولت «تدبیر» نبود. شما به عنوان عضوی از دولت «راستگویان»، نرمشی غیر هنرمندانه و کرنشی ضد قهرمانانه از خود ارائه دادید که حتی نتانیاهو «صداقت تبریک» شما را زیر سوال برد. هر چه بیان صادقانه ارزشمند است، به همان نسبت زبان مداهنه را حتی زورگویان هم به سخره می‌گیرند ...

جناب آقای ظریف! جایگاه عظیم جهانی خود را به عنوان سخنگوی ملت مقتدر و انقلابی ایران قدر بشناسید و از این حیثیت، با حکمت و صداقت و شجاعت بهره‌برداری کنید و نگذارید مواضع شما را دشمن، «ساده‌لوحانه» تلقی کند.

آقای ظریف! صریح و بدون لفاظی عذرخواهی کنید و شیوه خود را در سیاست خارجی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تراز «لا تَظلِمونَ و لا تُظلَمون» و هم‌شأن ملت شجاع و رهبری حکیمانه امام خامنه‌ای اصلاح کنید. این کار به مصلحت دولت «راستگویان» و نشانه «تدبیر» بوده و به صلاح شماست.

منابع[ویرایش]