برگه:Parcham-kasravi-01-01.pdf/۱۸

از ویکی‌نبشته
پرش به ناوبری پرش به جستجو
این برگ نمونه‌خوانی شده ولی هنوز هم‌سنجی نشده‌است.
—۱۵—

می کنند. دشمنان شما در گام نخست اینهاست. شما هم باید با اینها بکوشید.

شما اگر خشنودی خدا را میخواهید، اگر فیروزی و آسایش توده خود را می‌طلبید. اگر در آرزوی نیکنامی و سرفرازی میباشید - همه آنها جز در نتیجه این کوششها نتواند بود.

شما اگر میخواهید سال و زمان برای شما «خجسته» باشد از این کوششهاست که تواند بود. اگر میخواهید این سال نو را برای خود یکسال تاریخی و برجسته‌ای گردانید، باین باین باشید که هر یکی از شماها در این یکسل در راه رواج راستیها و برافتادن گمراهیها بیک رشته تلاشهای برجسته‌ای برخیزد. باین باشید تا پایان سال هر یکی از شما دست کم پنج تن را باین راه بکشانید. این باشد پر گرام ما در این یکسال.


گواهی پاکدلانه

تاثیر پیمان و پرچم

پیمان چون شاهراهی ماند که گم گشتگان وادی زندگانی را از کوره راههای سرگردانی نجات بخشیده است. پرچم که معنی لغویش با مرام معنوی آن صدق نمیکند چون نورافکنی است که ورجاند راه پیمان را روشنتر گردانیده رهروان آنرا دل آسوده تر مینماید.

حقایق تغییر ناپذیر پیمان همچنین گفتارهای پر مغز پرچم هر یک گواهی بر این است هر نا آشنایی به پیمان اگر با خرد سالم و دلی خالی از غرض قسمتی از آنرا بخواند بزودی خستوان خواهد شد که گفتارهایی بدین محکمی تا کنون در جایی نوشته نشده. این نشدنیست که پیمان در شخص منصف نهناید. در چندی پیش مقالات زیادی بقلم توانای دارنده پرچم و دیگر نویسندگان پیمانی در پرچم راجع بزیان رمان نوشته شده بود از نظر منهم گذشت - نگارنده که از طرفداران جدی رمان بودم و هیچ نیروئی مرا از رمان خوانی باز نمیداشت و